3D Secure – bezpečnější placení kartou přes internet

V souvislosti se směrnicí o platebním styku (známou jako PSD2) jsme povinni pro všechny transakce platební kartou prostřednictvím internetu vyžadovat vyšší zabezpečení plateb (povinnost silného ověření klienta). Silné ověření klienta zajišťuje systém 3D Secure.

Placení kartou přes internet bude od roku 2021 bezpečnější

V souladu s evropskými směrnicemi dojde od 1.1.2021 k vyššímu stupni zabezpečení plateb kartou přes internet.
O bezpečnost těchto plateb se postará transakční analýza, která bude detekovat podezřelé platby a vyhodnotí riziko ještě před jejich provedením. Pokud nezjistí nic podezřelého, platba bude provedena bez nutnosti vyplnění jednorázového SMS kódu.

Tímto budou platby kartou přes internet prováděny bezpečněji a rychleji
.

SMS kód nepřijde také v případě, že příjemce platby kartou přes internet nemá zabezpečení 3D Secure.

Co znamená silné ověření klienta?

Silné ověření klienta je bezpečnostní mechanismus, který si klade za cíl snížit riziko vzniku podvodů při platbách na internetu. Silné ověření klienta spočívá v použití kombinace vice bezpečnostních prvků, díky kterým dojde k ověření platby zadávané na internetu.

Co je 3D Secure a k čemu slouží?

Jedná se o moderní způsob placení kartou na internetu s nejvyšší možnou ochranou. Pokud nakupujete u „3D Secure“ obchodníka, eliminujete riziko, že by od daného obchodníka unikly citlivé údaje o Vaší kartě a díky tomu došlo k jejímu zneužití neoprávněnou osobou. Údaje o kartě totiž nezadáváte na stránkách e-shopu, ale na zabezpečené platební bráně, která je proti úniku dat chráněna lépe.

Výhody služby 3D Secure

  • platby potvrzujete unikátním jednorázovým kódem, který obdržíte v SMS zprávě, máte tak jistotu, že transakci provádíte skutečně vy
  • celá služba je zdarma, a to jak aktivace služby, tak i zasílané SMS zprávy s 3D Secure kódem
  • není potřeba si pamatovat žádné heslo, pro každou platbu vždy obdržíte nový kód
  • většina e-shopů v ČR a Evropě tento bezpečnostní standard podporuje, placení kartou na internetu tak můžete využívat častěji a bez obav.