VR SecureGo plus App

Autorizační aplikace pro transakce v německém OnlineBankingu a platby německou kreditní kartou

Díky aplikaci VR SecureGo plus můžete bankovní transakce rychle, jednoduše a bezpečně schvalovat - např. převody peněz a platby německou kreditní kartou Mastercard nebo VISA. Potřebujete pouze chytrý telefon s nainstalovanou VR SecureGo plus, aplikaci registrovanou v našem německém OnlineBankingu a popřípadě registraci pro Mastercard® Identity Check™ nebo Visa Secure.

Výhody aplikace VR SecureGo plus

 • autorizace transakcí bezpečně a pohodlně ve Vašem chytrém telefonu
 • jedna aplikace pro transakce v německém OnlineBankingu a platby německou kreditní kartou na internetu
 • jednoduchá a rychlá online registrace, aktivace za pomoci QR-kódu
 • díky funkci přímého schvalování transakcí rychlé a jednoduché provedení platebních příkazů (žádné změny aplikace, žádné manuální zadávání TAN)
 • vysoké bezpečnostní standarty
 • zabezpečení přístupu do aplikace proti útokům
 • možnost instalace a používání aplikace na třech zařízeních současně

Jak používat aplikaci VR SecureGo plus

 • transakce v německém OnlineBankingu, při které je vyžadováno schválení např. převod peněz
 • obdržíte Pusch zprávu na Vaše mobilní zařízení, na kterém transakci budete povolovat (Upozornění: Je-li aplikace VR SecureGo plus registrována na více zařízeních (max. tři) obrdžíte zprávu na všechny zařízení současně)
 • zkontrolujte zobrazené údaje v aplikaci a potvrďte Vámi zvoleným Freigabecodem popříp. biometrickým potvrzením
 • transakce je v německém OnlineBankingu automaticky povolena, manuální zadávání čísla TAN již není zapotřebí
 • obdržíte potvrzení o provedení transakce

VR SecureGo plus ke stažení najdete zde:

Nejčastější otázky

Co je Aktivierungscode? K čemu ho potřebuji?

Pomocí aktivačního kódu (Aktivierungscode) můžete aplikaci registrovat v německém Online-Bankingu a tím ji propojit s Vaším německým kontem. Zadejte aktivační kód během procesu registrace do VR SecureGo plus nebo ho nascanujte.

Jak dlouho je aktivační kód platný?

Aktivační kód (Aktivierungscode), který Vám přišel poštou, je platný 15 dní. Aktivační kód můžete použít jen pro jedno mobilní zařízení.

Jak mohu zažádat o nový aktivační kód?

O nový aktivační kód můžete požádat v aplikaci VR SecureGo plus v části "Bankverbindungen". Klikněte na "Aktivierungscode anfodern", ve vyhledávání vyberte naší banku (Voksbank Raiffeisenbank Nordoberpfalz e.G.) a poté se přihlaste do německého Online-Bankingu. Budete automaticky přesměrováni na správu zařízení. Zde můžete zaregistrovat své mobilní zařízení a zažádat o nový aktivační kód.

Zapomněl jsem Freigabe-Code. Co mám dělat?

Restartujte aplikaci a aktivujte si ji znovu. Za tímto účelem přejděte do nastavení aplikace a zde vyberte možnost "App zurücksetzen". Nebo aplikaci znovu nainstalujte. Z bezpečnostních důvodů nesmí Freigabe-Code nikdo další vědět - tedy ani banka.

Registrace v Online-Bankingu při přechodu ze staré app na novou

Bez registrace se aplikace VR Secure Go plus nepropojí s údaji ve Vašem německém Online-Bankingu. Toto propojení proběhne právě prostřednictvím registrace. Po úspěšné registraci můžete aplikaci začít okamžitě používat.

Jak změním nastavení jazyka v aplikaci?

Jazyk v VR SecureGo plus se nastaví podle nastavení na Vašem mobilním zařízení. V současné době podporuje aplikace jen německý a anglický jazyk. Je-li v mobilním zařízení nasteven jiný jazyk systému než německý nebo anglický, bude jazyk v aplikaci automaticky německý.   

Co je Freigabe-Code? K čemu ho potřebuji?

Pomocí Freigabe-Code schválíte transakci přímo v aplikaci VR SecureGo plus. Freigabe-Code si při aktivaci aplikace sami volíte. Kromě toho můžete využít také biometrické údaje svého mobilního zařízení.

Přenáší se číslo TAN automaticky do aplikace VR Banking classic App?

Ne, TAN se automaticky nepřanáší. Aplikace VR Banking classic App bude v roce 2022 stažena z trhu a přestane fungovat. Již teď si můžete stáhnout a vyzkoušet novou aplikaci VR Banking App. V nové aplikaci již nebudete muset zadávat žádné číslo TAN, ale transakce potvrdíte přímo v aplikaci VR SecureGo plus.

Na kolika zařízení současně mohu app používat?

Aplikaci můžete používat současně až na třech zařźeních současně. Transakce můžete potvrzovat na kterémkoliv z těchto tří zařízení.

Mohu si nastavit heslo pro přístup do aplikace?

Vedle Freigabe-Code si můžete v nastavení aktivovat heslo pro přístup do aplikace (Zugriffsschutz). Nastavení hesla pro přístup do aplikace (Zugriffsschutz) nemá žádný vliv na Freigabe-Code a tento kód se nemění.

Co je Entsperrcode?

Pokud bylo číslo TAN třikrát nesprávně zadáno, jsou všechny Vaše způsoby pro potvrzování transakcí zablokovány a Vám je automaticky poštou zaslán kód pro jejich odblokování (Entsperrcode).

Jaké jsou minimální systémové požadavky pro instalaci aplikace?

Na zařízeních používající operační systém Android se jedná alespoň o verzi 6. V případě zařízeních s operačním systémem iOS je zapotřebí min. verze 13.0. Pokud bude na trh uveden nový operační systém iOS, starší verze již nebudou po přechodném období z bezpečnostních důvodů podporovány. Aplikace SecureGo plus proto brzy přestane fungovat s verzí 13.0. Pak budete potřebovat alespoň verzi 14.0.

Při instalaci se objevuje se objevuje hlášení ''Rootingverdacht''.

Bezpečnostní opatření aplikace blokuje jakýkoliv zásah do mobilního zařízení (tzv. rooting). Pokud se zobrazí tato chybová zpráva, aplikaci nelze bohužel používat. Nejlépe je zkontrolovat, zda se nejedná o nežádoucí přístup k Vašemu mobilnímu zařízení.

Proč se nezobrazují žádná oznámení?

Záleží na Vašem operačním sytému. Pokud Vaše mobilní zařízení funguje na sytému iOS musíte aplikaci v nastavení přístroje zasílání oznámení povolit. U operačního systému Android nemusíte dělat nic, zasílání oznámení funguje automaticky.